A Japandi stílus számomra igen kedves, több internetes fórumon is írtam már róla és lassan egy éve hogy mélyrehatóan tanulmányozom. Ezért különösen nagy öröm, amikor ilyen felkérést kapok. Ahol nemcsak ezt a sok megszerzett tudást tudom kamatoztatni berendezési tervek formájában, de ahol a megbízó tényleg, minden ízében Japandi összhatást szeretne. Annak minden természetességével, letisztultságával és nyugodtságával.
Ennél a projektnél a kivitelezés a vége felé tart, ezért egyelőre saját fotókat tudok megmutatni ebből a munkából. Kisebb javítások és az utolsó kiegészítők (szőnyegek, dohányzó sztal, kisebb dekor elemek) beszerzése után kerül majd sor a profi enteriőr fotók elkészítésére.
H e l y i s é g e k – e l r e n d e z é s, k i h í v á s o k
Az előszoba nem tágas, csak egy kis gardrób szekrény lesz benne oldalt, szinte rejtve. A korlátok előtt látványos, falécekből kialakított térelválasztók lesznek kialakítva, a biztonság (és persze a design) érdekében.
A nappali-konyha-étkező egybefüggő helyisége nyílik az előszobából. Ide belépve elénktárul a ferde tető által adott csodás belmagasság. A padlóburkolat már az előszobából indulva végig mindenhol halszálka mintában lerakott igazi fa padló lesz (
Mardegan Legno). Ez gyönyörűen összefogja, tágítja majd az amúgy nem óriás tereket.
A konyhában a fő kihívás a keretes frontok kivitelezése lesz, amihez más nem is szükséges, mint egy jó asztalos! 🙂 Itt a pult anyaga a
Materia nevű anyag lesz, melyből még a szülői fürdő mosdója is készül majd.
A nappaliban egy érdekes, tolóajtós TV szekrényt álmodtunk meg, mely szintén jelent némi kihívást, de ha megvalósul látványos lesz, az biztos.
A vendég fürdőt (mely az előszobából nyílik) a színesebb, merészebb burkolatok és egy egyedi mosdó teszi különlegessé.
A lépcsőházban rejtett, hangulatos lépcsővilágítást terveztem. Ez lefele vezet minket az alagsorba.
A szülői hálóhoz és az abból nyíló privát fürdőszobához jutunk egyből. Itt viszonylag kis téren kellett magtalálni a helyet minden funkciónak, de főleg a tárolásnak. Itt talán a leglátványosabb az ágy mögét tervezett 3D-s sziklafal lesz, melyet a
TK Walldesign fog kivitelezni.
A fürdőben gyönyörű mészkő mintás burkolatot választottunk (
Porcelanosa / Prada kollekció), ehhez illő, egyedileg gyártott mosdóval. A zuhanyzóba pedig 3D hatású csempét terveztünk, ugyanezzel a mintával.
A gyerekfürdőben is jellegében megmaradtak a tiszta, világos burkolatok, ám a szekrények színével próbáltuk feldobni a hangulatát.
A n y a g h a s z n á l a t
Ami az anyaghasználatot illeti, itt is (ahogy bármely Japandi stílusú családi házban vagy lakásban) a természetes színek, anyaghasználat és minimalizmus jellemző. A főbb elemek föld színűek, visszafogottak. A falakat egy speciális limewash technikával fogja kialakítani a szakember (
TK Walldesign), bézs színben. Ez remekül passzol majd az ajtókhoz és a kapcsolókhoz is. Az ajtók (
Doorstar) egyébként síkban záródók, és a tokszerkezet egészen a plafonig ér majd, ami a modernebb stílusban már szinte kötelező.
Ha valami színt szeretnének majd a tulajdonosok bele vinni, természetesen kiegészítőkkel fogják megoldani. De első körben itt az egyszerűbb, letisztultabb stílus volt irányadó, a megbízó kérésére.
Számomra is rengeteg a kihívás ezzel a munkával kapcsolatban, mivel sok az új anyag és a különleges megoldás. Többel ezek közül még eddig nem vagy csak részben találkoztam, hiszen az eddigi fő irányvonalam a modern stílus volt. Persze annak minden ága és boga, vagyis keveredése más stílusokkal.
Folyamatosan frissülő, japandi stílust illető tartalmakért kövesd a facebook oldalam: NapiJapandi)